piątek, 17 kwietnia 2015

Wiosna - ach to ty!

Wybrałyśmy się wczoraj na poszukiwanie oznak wiosny.
Hmmm... właściwie to "wybraliśmy". Muszę nauczyć się uwzględniać Macieja w swoich wypowiedziach :-)
 
Późno trochę, jak na pierwsze poszukiwania, bo wiosnę widać na każdym kroku i szukać specjalnie nie trzeba, ale wiadomo, jak to u nas było - warunków do wcześniejszych przedsięwzięć nie było.
 
Emilka na spacer zaopatrzyła się w lupę. Miała bowiem bardzo konkretne plany - wypatrzeć w jakimś zakamarku wróżkę. Przeżywa bowiem okres fascynacji Dzwoneczkiem i spółą :-)
A - jak ogólnie wiadomo - wróżki można spotkać tam, gdzie właśnie zmienia się pora roku.
 
Szukała dokładnie.

W trawie.
 

Na kwiatkach.


Na krzewach i drzewkach. 


Poważnych podejrzeń nabrała przy rozwijających się listkach brzozy. Ale po dokładnych oględzinach okazało się, że to tylko mszyce, z wróżkami niewiele mające wspólnego.


Szukała w ziemi przy drodze.

 
 
Przy dżdżownicy również zabawiłyśmy chwilkę, bo przecież gdzieś przy niej może wróżka Jelonka.... 

 


Jelonki co prawda niet, ale dżdżownica sama w sobie okazała się interesująca, szczególnie że na świeżo miałyśmy przerobiony temat, dlaczego dżdżownica nie ma nóg :-)

Ubolewam nad jedną rzeczą - w naszym małym miasteczku nie ma parku. Ani nawet większego skwerku, żeby sobie przyjemnie pospacerować. Pozostają nam osiedlowe uliczki, co staje się dość nudne po jakimś czasie. Co prawda dobre i to, bo jest tam trochę zieleni i oddaleni jesteśmy od trasy szybkiego ruchu. Ale marzy mi się park, z rozległymi trawnikami, na których można usiąść na kocyku, mając na oku dziecinę swoją, ganiającą za motylami....

Ach, pomarzyć....

Jak się nie ma co się lubi.... spacer i tak był przyjemny. Choć niedługi, bo wiatr hulał, a Maciej młody jeszcze. To i tak dla niego przeżycie wstrząsające - po powrocie odsypiał stres jeszcze przez dwie godziny :-)

 


11 komentarzy:

 1. My też cały czas wypatrujemy wiosny, która raz się pojawia, a raz znika niestety :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety.... Dzisiejszy spacer był już mniej przyjemny..... Słońca brak, wiatr dmie :-(

   Usuń
 2. Maciej dzielny chłopak ale szukanie wiosny póki co, go nudzi-wolał spać. Zresztą wiedział, że i tak jego wnikliwa, cierpliwa i ciekawska siostra sobie poradzi z tym całym szukaniem :) Pozdrawiam Was serdecznie. Jeszcze tylko chwila i mam nadzieję, że beztroskich chwil na świeżym powietrzu będzie więcej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko dlatego ta chwila tak się wydłuża???
   My tez Was pozdrawiamy :-)

   Usuń
 3. Po pierwsze, jak ten czas szybko leci, ze juz Maciuś na dworku:) po drugie: kolor wozka piekny- moj ulubiony:) po trzecie: tęskniłam za ta Ślicznotka Miła, a po czwarte i ostatnie: wiosno przybądź!!!:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czas leci, że ho ho.... Mówiłam Ci ostatnio, że dla mnie Twoja Hania to cały czas noworodek, a nie prawie półroczna pannica :-)

   Usuń
  2. A nasza Gwiazdka juz... zabkuje:((( mamy jazdę od kilku dni. Zaraz bedziemy wprowadzać gluten. Potem marchewka. Dziecko mi dorasta:(((

   Usuń
  3. Jak to dalej w tym tempie pójdzie, to trzeba się przygotowywać do nowej roli.... - teściowej!
   ;-))))

   Usuń
 4. Koniecznie:))) choć niech Maciuś troszke ochłonie po trudach pierwszych tygodni poza brzuchem Mamy i Was odwiedzimy. Wtedy spokojnie sie dowiemy, czy Państwo młodzi maja się ku sobie:);)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że parku nie macie, tam na pewno byłoby gdzie szukać :)

  OdpowiedzUsuń

Wpisz komentarz...